Rzadkie trzęsienie ziemi w okolicy Bałtyku

Kategorie: 

http://geofon.gfz-potsdam.de/eqinfo/event.php?id=gfz2012pinn

Mieszkańcy okolic Danii i Szwecji doświadczyli trzęsienia ziemi. Nie było to bardzo silne zjawisko, bo zmierzona magnituda wynosiła jedynie 4.4 stopnia w skali Richtera, ale wstrząsy spowodowały zauważalne drżenie budynków.

 

Duńscy geolodzy twierdzą, że wstrząsy o takiej magnitudzie są rzadkością w Skandynawii. Wstrząsy tej siły zdarzają się najwyższej raz na dekadę. Według duńskich standardów było to, zatem dość silne trzęsienie ziemi. Media donoszą, że zjawisko sejsmiczne obudziło w środku nocy wielu rezydentów z okolicy.

 

Epicentrum trzęsienia znajdowało się 20 kilometrów od wyspy Anholt w akwenie przed cieśninami duńskimi zwanym Morzem Kattegata dokładnie o 02:57 czasu uniwersalnego. Głębokość trzęsienia to 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika lolx

Widać jedno nic już

Widać jedno nic już normalnego na tej ziemii nie ma niby to od podnoszenia się Skandynawii ale ja w to wiary nie daję grudzień coraz bliżej więc jak narazie coś może i na rzeczy jest z 2012 rokiem ne.

Portret użytkownika Pablo

info do

info do Admina!!!               dlaczego codziennie karmisz nas trzema lub czterema informacjami? Tak mało jest istotnych zmian na ziemi? Chyba nie. Widać ludzie na forum lubią sobie pogadać na wiele tematów i wymienić swoje poglądy i spostrzeżenia. Większ yruch będziesz miał na stronce, jesli będzie 8 do 10 tematów.Zachęcam do zainwestowania trochę więcej czasu w różne tematy. Bardzo mi przypadł do gustu ten portal, ale niedost jakiś mam. daj nam trochę pogadać na więcej tematówDziękuję.

si vis pacem, para bellum"chcesz pokoju, szykuj się do wojny"

Portret użytkownika ad vocem

Nie znam się na

Nie znam się na geologii.Wiem natomiast jakie są skutki trzęsienia ziemi o magnitudzie 4.0 w skali Richtera na głębokości 3km i to przez perę sekund.Słyszałem,że skala Richtera jest wykresem funkcji wykładniczej.Mogę sobie wyobrazić co oznacza wielosekundowe trzęsienie o magnitudzie 5.0 w tej skali w Polsce.O szóstce nawet nie wspomnę.

Portret użytkownika kbk

Może się czepiam, ale

Może się czepiam, ale "rezydent" wg. słownika j. polskiego oznacza:1. «agent obcego wywiadu kierujący siatką wywiadowczą w danym państwie»2. «pracownik biura podróży wysłany służbowo do jakiegoś kraju i zobowiązany do opieki nad przebywającymi tam turystami – klientami tego biura»3. «emerytowany ksiądz mieszkający na plebanii, bez obowiązków duszpasterskich»4. daw. «przedstawiciel dyplomatyczny państwa protektora w państwie zależnym»5. daw. «osoba niezamożna mieszkająca stale u bogatszego krewnego, przyjaciela lub u pracodawcy i będąca na jego utrzymaniu» Więc wg informacji, wielu "rezydentów" zostało obudzonych, za to rodowici mieszkańcy spali smacznym snem?

Portret użytkownika booba.

Artykuł tlumaczony jest z

Artykuł tlumaczony jest z języka angielskiego resident - znaczy mieszkaniec, a także emigrant z prawem stałego pobytu.
Jest to kalka z angielskiego, popularny błąd językowy, bo spolszczone na siłę słowa obcojęzyczne mają inne znaczenie w Polsce a inne w oryginale. Podobnie jak konfidencja i confident albo równie powszechny czat - które brzmi podobnie a niesie inny przekaz. 

Portret użytkownika Skonsternowany

Wszystko byłoby w porządku,

Wszystko byłoby w porządku, gdyby tłumacz używał mózgu i dobrej znajomości języka obcego, a nie tylko bezmyślnie kopiował z translatora na guglach,  który, nawiasem pisząc, potrafi sobie bardzo ciekawie poczynać z najprostszymi nawet wyrazami. Dla przykładu, wpiszcie do niego "w zakopanem" i przetłumaczcie na j. angielski. Udanej zabawy życzę.

Strony

Skomentuj