Chmura popiołu nad wulkanem Siwelucz sięga ponownie 10 km

Kategorie: 

Źródło: Internet

Kamczacki wulkan Siwelucz znowu staje się bardzo aktywny. Żywioł wyrzucił właśnie popiół a jego chmura sięga już wysokości 10 km nad poziomem morza.

 

Emisje popiołu z tego wulkanu wielokrotnie wpłynęły na transpacyficzny ruch lotniczych. Zagrożenie ze względu na aktywność Siwelucza jest aktualnie klasyfikowane na poziomie pomarańczowym. Wysokość przelotowa większości odrzutowców to około 10 kilometrów. Z tego powodu znacznie wzrasta ryzyko uszkodzenia silników samolotów.

 

Obecna faza aktywności tego żywiołu rozpoczęła się dzisiaj rano czasu lokalnego. Chmura popiołu rozprzestrzenia się na północny wschód od wulkanu. Nie zarejestrowano opadów popiołu na znajdujące się w okolicy miejscowości.

 

Wulkan Siwielucz pozostaje aktywny od 1980 roku. Stożek tego stratowulkanu sięga wysokości 3283 metrów. Żywioł znajduje się około 450 km od Pietropawłowska Kamczackiego i 90 km od miejscowości Ust Kamczacki.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj