Czy nowe superpociski zatrzymają hipersoniczne zagrożenia?

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Przemysł obronny USA stoi u progu rewolucji technologicznej, która ma zmienić oblicze współczesnej obronności. Northrop Grumman, znany gracz na rynku zbrojeniowym, zakończył wstępny przegląd projektu Next Generation Interceptor (NGI) - zaawansowanych pocisków przechwytujących, które mają zrewolucjonizować system obrony przeciwrakietowej Stanów Zjednoczonych.

 

Ten krok, wykonany na rok przed planowanym terminem, sygnalizuje, że prace nad nowym systemem obrony nabierają tempa, zwiastując nową erę w obronie przed zagrożeniami z powietrza, w tym przed rakietami balistycznymi o prędkościach hipersonicznych.

 

Program NGI, realizowany przez zespoły Northrop Grumman i Lockheed Martin, wchodzi w decydującą fazę. Obie firmy rywalizują o kontrakt na dostarczenie nowych pocisków przechwytujących dla Agencji Obrony Przeciwrakietowej (MDA). Wybór jednego z projektów, który odbędzie się w 2025 roku, ma zasadnicze znaczenie dla przyszłości amerykańskiego systemu obrony. MDA, po analizie dostarczonej dokumentacji, zdecyduje, który z prototypów najlepiej spełnia wymagania misji i oferuje największe możliwości obronne przeciwko wrogim rakietom.

 

Pociski NGI mają być wykorzystywane w systemie Ground-Based Midcourse Defense (GMD), będącym naziemnym komponentem amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej, przeznaczonym do neutralizowania międzykontynentalnych rakiet balistycznych. Według planów, pierwsze operacyjne egzemplarze NGI zostaną rozmieszczone już w 2027 roku, zwiększając zdolności obronne USA w obliczu rosnących zagrożeń.

 

Rozwój NGI to odpowiedź na dynamicznie zmieniające się środowisko bezpieczeństwa oraz postępy w technologii rakietowej, w tym w zakresie pocisków hipersonicznych. To właśnie szybkość i złożoność zagrożeń hipersonicznych stanowią wyzwanie dla obecnych systemów obrony przeciwrakietowej, czyniąc rozwój NGI kluczowym elementem przyszłej architektury obronnej Stanów Zjednoczonych.

 

Zaangażowanie firm takich jak Northrop Grumman i Lockheed Martin, znanych z wysokiego poziomu technologicznego i innowacyjności, podkreśla znaczenie programu NGI dla bezpieczeństwa narodowego USA. Wendy Williams, wiceprezes Northrop Grumman, podkreśla determinację firmy do przyspieszenia prac nad NGI, zachowując jednocześnie wysokie standardy technologiczne, co ma zapewnić przewagę technologiczną i operacyjną amerykańskim siłom zbrojnym.

 

W kontekście globalnego bezpieczeństwa i wyścigu technologicznego, NGI stanowi strategiczną inwestycję w przyszłość, która ma na celu nie tylko zwiększenie skuteczności obrony przeciwrakietowej, ale także umocnienie pozycji USA jako lidera w dziedzinie zaawansowanych technologii obronnych. Dążenie do osiągnięcia tego celu jeszcze przed ustalonymi terminami świadczy o wysokim priorytecie projektu.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Fakty

Albo zatrzymają albo nie

Albo zatrzymają albo nie zatrzymają , rządzący w USA - NATO  - UNIA ryzykują istnieniem życia na Ziemi , ale czemu nie napiszecie ze pierwsze wybuchy atomowe nastąpią nad USA  - UNIĄ na wysokości 100 km, co spowoduje likwidacje satelitów szpiegując, naprowadzających  i całej elektryki na Ziemi nad tym obszarem, a dopiero  potem następuje właściwe uderzenia atomowe na dany cel w USA NATO UNIĄ , oczywiście atak drugi jest z 5 minutowym opóźnieniem , żadne  anty - rakiety nie przechwycą Rosyjskich atomówek :

F-16 w Rosji? Szef NATO zabrał głos

Wkrótce Kijów otrzyma od sojuszników pierwsze myśliwce F-16. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział w środę w rozmowie z Radiem Swoboda, że gdy to się już stanie, Ukraina "będzie miała prawo do samoobrony, w tym do uderzania w rosyjskie cele wojskowe poza Ukrainą".

https://wiadomosci.wp.pl/f-16-w-rosji-szef-nato-zabral-glos-6998342706235904a

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Portret użytkownika Fakty

F-16 w Rosji? Szef NATO

F-16 w Rosji? Szef NATO zabrał głos

Wkrótce Kijów otrzyma od sojuszników pierwsze myśliwce F-16. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział w środę w rozmowie z Radiem Swoboda, że gdy to się już stanie, Ukraina "będzie miała prawo do samoobrony, w tym do uderzania w rosyjskie cele wojskowe poza Ukrainą".

Z tym ze te F-16 nie będą stacjonować na Ukrainie, tylko w państwach NATO, a to dowodzi , ze z terytorium krajów NATO będą atakować Rosje , będzie 100% uderzenie atomowe w te bazy w NATO , albo Rosja sie wycofa z Ukrainy !

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj