Depresja i tauryna - nowe perspektywy w badaniach naukowych

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Depresja, będąca globalnym problemem zdrowotnym, dotyka miliony osób na całym świecie. W Korei, szczególnie niepokojące są wzrastające przypadki depresji wśród młodych ludzi. Niedawno jednak, badanie przeprowadzone przez naukowców z Koreańskiego Instytutu Nauk Podstawowych (KBSI) rzuca nowe światło na związek między depresją a poziomem tauryny w mózgu, otwierając nowe możliwości profilaktyki, diagnostyki i leczenia tej choroby.

 

 

Tauryna, będąca kwasem aminosulfonowym, występuje naturalnie w mózgu, sercu, oczach i tkance mięśniowej. Odgrywa kluczową rolę w neurotransmisji i regulacji poziomu wapnia w komórkach, wspomaga pracę serca i działa jako przeciwutleniacz.

 

W swoim badaniu, naukowcy z KBSI wykorzystali zaawansowane techniki obrazowania rezonansu magnetycznego w ultrawysokim polu magnetycznym o natężeniu 7 T, skupiając się na hipokampie – obszarze mózgu odpowiedzialnym za funkcje pamięci i uczenia się. Porównali dwie grupy kobiet: 36 pacjentek z dużą depresją i 40 zdrowych kobiet w grupie kontrolnej. Wyniki wykazały, że młode kobiety z depresją miały znacznie niższe stężenie tauryny w hipokampie w porównaniu z grupą kontrolną.

 

Te odkrycia mają dalekosiężne konsekwencje. Pozwalają one na zrozumienie związku między poziomem tauryny a depresją i mogą prowadzić do opracowania ukierunkowanych strategii zapobiegawczych. Poziom tauryny w mózgu może również służyć jako marker diagnostyczny, ułatwiając wczesne wykrywanie i interwencję. Ponadto, otwiera to drogę dla nowych podejść terapeutycznych opartych na dodaniu lub modulacji tauryny.

 

Dr Youngkyu Song, jeden z głównych badaczy projektu, podkreśla znaczenie tych odkryć i potencjał tauryny jako celu terapeutycznego w leczeniu depresji.

 

Depresja to poważny kryzys zdrowotny, dotykający ponad 260 milionów ludzi na całym świecie, z czego każdego roku ponad 800 000 osób odbiera sobie życie. W Korei liczba młodych ludzi cierpiących na depresję wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu ostatnich pięciu lat. W świetle tych danych, badania nad tauryną i jej rolą w zdrowiu psychicznym są niezbędne. Współpraca naukowców i pracowników służby zdrowia w celu zbadania potencjału suplementów tauryny lub innych interwencji jest kluczowa w łagodzeniu ciężaru depresji.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Żwirek i muchomorek

Ciekawe ciekawe a jeśli

Ciekawe ciekawe a jeśli dodamy że tauryna pozyskiwana jest z mięsa a nie z soczewicy to ilu się nawróci i przestanie bzdury pierdolić na temat witaminek ...tauryna przedłuża życie o 12 % wg badań z 

Portret użytkownika axell69

tauryna ,  fajny tekst    ale

tauryna ,  fajny tekst    ale  redakcja  ZnZ   zupełnie zapomniała  dodać że do  durnoty  ociemiałej półmroczności ciemnej     dołozyła wszelkich starań ,  ta    unikatowa działalność  tej strony      jest  istotna w tym co    piszę  gdyż  nie  ma  możliwości  pominięcia   tego tematu    bez podania źródeł   złych wiadomości  które tu  nagminnie stosuje się  ,  czyli  ZnZ napierdziela   całymi zestawami   kłamstw  wynikających z treści   oraz    autorów.Dzisiaj  gdy nikt prawie nie czyta   szuka  rehabilitacji - admin    odleciałeś w   żydowski  cosmos   1999,   kłamiesz  , łżesz  ściemniasz pierdolisz  głupoty   i brednie 

PS 

Szczodrych godów   dla lachów  

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika MiamiVibe

Więcej harówki w wyścigu

Więcej harówki w wyścigu szczurów, więcej marketingu korporacyjnego, więcej mediów społecznościowych, więcej wojen, kowidów i tym podobnego gówna.

Nic tak nie dobija człowieka jak świadomość, że tak naprawdę urodził się po to, aby być niewolnikiem, w chorym, zdegenerowanym tworze zwanym rzeczywistością.

Skomentuj