Europejska sonda kosmiczna odkryła tajemnicę nagłych odwróceń pola magnetycznego Słońca

Kategorie: 

Źródło: NASA

Astronomowie byli w stanie dowiedzieć się, dlaczego pole magnetyczne Słońca okresowo zmienia swoją lokalną konfigurację. O osiągnięciu informuje Europejska Agencja Kosmiczna (ESA).

 

W latach 70tych XX wieku niemiecko-amerykańskie sondy Helios zbadały Słońce z trajektorii przelotu i zarejestrowały nagłe lokalne odwrócenie pola magnetycznego Słońca. Te tajemnicze odwrócenia były zawsze nagłe i tymczasowe, trwające od kilku sekund do kilku godzin, zanim linie magnetyczne powróciły do ​​pierwotnego kierunku.

 

Teraz naukowcy odkryli naturę tego zjawiska za pomocą sondy Parker Solar Probe, uruchomionej w 2018 roku. Potwierdzili hipotezę, zgodnie z którą zmiana wektorów indukcji magnetycznej związana jest z formą pola w kształcie litery S.

 

Instrument Metis blokuje główne światło słoneczne i fotografuje bliskosłoneczną plazmę, która składa się z naładowanych cząstek reagujących na pole magnetyczne. Z jego pomocą naukowcy uzyskali obraz korony słonecznej, który ukazywał załamanie w kształcie litery S w plazmie koronowej. 

 

Porównując ten optyczny obraz z równoczesnym ultrafioletowym obrazem samej gwiazdy, astronomowie zauważyli, że załamanie znajduje się powyżej aktywnego obszaru AR 12972. Takie aktywne regiony są związane z plamami słonecznymi i aktywnością magnetyczną Słońca.

 

W rezultacie eksperci doszli do wniosku, że lokalna zmiana wektorów pola magnetycznego jest związana z oddziaływaniem momentów magnetycznych różnych przepływów plazmy słonecznej, które ostatecznie generują przedziwne linie siły. Autorzy mają nadzieję, że to odkrycie pomoże dokładnie zrozumieć, w jaki sposób powstaje wiatr słoneczny, kierowany przez podobne pola magnetyczne.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika moon fake

Mamy wyjaśnienie: Słońce nie

Mamy wyjaśnienie: Słońce nie tworzy energii. Pobiera ją z galaktycznego strumienia plazmy w wygaszonym trybie a wtedy na  metalowej (ukrytej pod warstwą gorącego kwarcowego oceanu) powierzchni Słońca powstają szybkozmienne prądy błądzące.

Portret użytkownika moon fake

Jak zwykle ty- człowiek bez

Jak zwykle ty- człowiek bez niezależnego światopoglądu. Trybiki ? Zaskocz że podczas wybuchu bomby tworzą się mikroskopijnej wielkości metalowe sfery. Jak myślisz? Co zachodzi w trakcie wybuchu Supernowej? Mogą się wytworzyć wewnętrznie wydrążone mechanizmem wybuchu; księżyce, planety i słońca tych pomniejszych wielkosci. Co nie znaczy że to jedyny sposób ich powstawania. Ja wyróżniłem trzy takie sposoby a zapewne jest więcej. Oporny zakuty łbie jeden.

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Portret użytkownika ba

I  ta tendecja jest wzrostowa

I  ta tendecja jest wzrostowa

https://mamachemik.pl/ile-plastiku-zjadasz-w-ciagu-roku/

Przysłow 16:  Serce ziemskiego człowieka może obmyślić jego drogę,+ lecz to Jehowa kieruje jego krokami.+

  Łukasza 17: 26  A jak działo się za dni Noego,+ tak też będzie za dni Syna Człowieczego:+ 27  jedli, pili, mężczyźni się żenili, kobiety wydawano za mąż, aż do owego dnia, gdy Noe wszedł do arki i nadszedł potop, i zgładził ich wszystkich.+ 28  Podobnie jak działo się za dni Lota:+ jedli, pili, kupowali, sprzedawali, sadzili, budowali. 29  Ale w dniu, w którym Lot wyszedł z Sodomy, spadł z nieba deszcz ognia i siarki i zgładził ich wszystkich.+ 30  Tak samo będzie w owym dniu, w którym Syn Człowieczy ma być objawiony.+

Mateusdza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Skomentuj