Facebook podłącza do internetu Afrykę

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Facebook kładzie podwodny kabel w Afryce, próbując pozyskać ponad 1,3 miliarda nowych użytkowników online.

 

Projekt kosztował około 1 miliarda dolarów. Gigant technologiczny nawiązał współpracę z China Mobile, MTN South Africa, French Orange i British Vodafone. Projekt o nazwie 2Africa obejmuje również operatorów sieci lokalnych.

 

Projekt został zamówiony przez operatora kablowego Nokia Alcatel Submarine Networks. Długość kabla wynosi 37 tys. kilometrów lub, według Facebooka, „kabel będzie prawie równy obwodowi Ziemi”. Głównym celem tej inicjatywy jest promowanie zacieśnionych więzi w Afryce. Obecnie kontynent należy „do najmniej połączonych” na świecie. Tylko nieco ponad jedna czwarta populacji w Afryce ma dostęp do Internetu.

 

Facebook informuje, że projekt 2Africa będzie bardziej efektywny niż poprzednie projekty, ponieważ zwiększy swoją wydajność dzięki zastosowaniu aluminium zamiast włókien miedzianych. Firma opracowuje obecnie nowe przejście łączące Morze Czerwone z Morzem Śródziemnym.

 

„2Africa jest kontynuacją naszych ciągłych wysiłków na rzecz rozwoju naszej globalnej infrastruktury sieciowej. Współpracujemy z partnerami na całym świecie, aby ułożyć kilka podmorskich kabli optycznych, którzy są liderami w branży pod względem wielkości, pojemności i elastyczności ” – informuje Facebook.

 

Jednak pandemia wirusa koronawirusa może powodować wiele problemów. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła, że Afryka może zostać poważnie dotknięta Covid-19 i może umierać tam do 190 tys. osób rocznie, jeśli ogniska infekcji nie zostaną zlokalizowane i zablokowane.

 

Facebook podkreśla jednak rosnące zainteresowanie firm z Doliny Krzemowej w Afryce jako szansę na szybko rosnące inwestycje. Google pracuje także nad podwodnym kablem o nazwie Equiano, który połączy Afrykę z Europą. Gigant ma w planach również inny projekt o nazwie Loon, który buduje balony na dużych wysokościach, aby dostarczać internet 4G na obszary wiejskie.

 

Firma niedawno ogłosiła rozszerzenie tego programu na Mozambik. Facebook planował wcześniej rozszerzyć Internet na odległe obszary za pomocą dronów zasilanych energią słoneczną. Projekt nazywał się Aquila, ale firma przerwała jego realizację w 2018 roku. Jednak ostatnio pojawiły się doniesienia, że Facebook współpracuje z Airbusem w celu ponownego przetestowania podobnych dronów w Australii.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Internet w Afryce jest od

Internet w Afryce jest od dawna i to w wielu miejscach całkiem przyzwoity. Tak samo zasięg telefonii komórkowej potrafi zaskoczyć... Natomiast to, czy Pejsbook zdobędzie nowe baranki do strzyżenia, nie zależy od Zuckerberga, lecz od rządów poszczególnych krajów...  Tak jak nie ma Pejsbooka w Korei Pn., Chinach, Iranie, Tadżykistanie czy Bangladeszu, tak może zostać zablokowany w niejednym kraju afrykańskim. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia lokalnych przywódców do zachodnich mediów społecznościowych i ogólnie zachodu.
Maroko na ten przykład, daje dostęp do Pejsbooka, ale ogranicza treści... Jak postąpią inni, zobaczymy.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika euklides

Światowa Organizacja Zdrowia

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła, że Afryka może zostać poważnie dotknięta Covid-19 i może umierać tam do 190 tys

No proszę COVID ma limity jak abonament na Internet od Facebooka. Jak zamówią szybsze łącze to może będzie tam umierać co roku do 500 tys. albo nawet do miliona w pakiecie WHO-Premium.

Portret użytkownika Quark

Na każdą rzecz można spojrzeć

Na każdą rzecz można spojrzeć z dwóch stron lecz zawsze lepiej jest oglądać tą lepszą ! Dostęp do internetu dla ubogich i głodnych z pozoru jest zbytkiem i fanaberią białych ale przecież internetowa sieć dostarcza wiedzę (za darmo !) a dzięki temu przeciętny murzynek zamiast stać i żebrać z miską w dłoni będzie miał możliwość samemu poprawić swój los i zadbać o swój byt bo będzie wiedział jak .. Przysłowie mówi : "Gdy rozum śpi , budzą się demony" a tam gdzie jest ciemnota i zabobon tam jest i bieda. Sukces cywilizacyjny białej rasy ma swój rodowód m.in. w powszechnej edukacji i dostępie do wiedzy. Krótko mówiąc nie należy wszystkiego pochopnie krytykować.

Portret użytkownika Uther Lightbringer

 Mieszkańcy Afryki są

 Mieszkańcy Afryki są pozostawieni sami sobie, zaś Facebook uważa, że remedium na rozwiązanie ich problemów będzie podłączenie ich do sieci. Nie obchodzi ich to, że cierpią z powodu głodu, chorób i wojen, do których w znacznej części przyczynił się kolonizujący ten kontytent Zachód. Zuckenberg ma tutaj swój interes i na pewno nie chodzi tutaj o mieszkańców.

Portret użytkownika euklides

A w Polin to niby co jest?

A w Polin to niby co jest? Był jeden piekarz co rozdawał chleb biednym w Legnicy to dowalono mu 72 tys zł kary i zrobiono z niego przestępcę...

Dusze nieprawych są tylko cieniam... Kiedy przyjdzie dzień nie będą robić żadnego wrażenia. COVIDowa panika jest związana z tym, że zaczyna świtać...

Portret użytkownika drako_tr

Masz rację, ale

Masz rację, ale zapoczątkowali to usmanie, a przydupasy z wiejskiej, wiernie odwzorowali.

Ich moc nie spadła @euklidesie, szykują się do ostatniej bitwy, a ich "broń" jest gotowa i czeka w strzykawkach, przed nami finał "epidemii strachu" ... od tej bitwy będzie zależało nasze życie, życie wszystkich ludzi na ziemi.

Skomentuj