Japonia chce wysłać człowieka na Księżyc przed 2030 rokiem

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Japonia jest jednym z uczestników trwającego wyścigu na Księżyc i właśnie zmieniła swoje plany eksploracji kosmosu. Zgodnie z nowym harmonogramem, pierwszy Japończyk ma stanąć na Srebrnym Globie po 2025 roku, ale jeszcze przed końcem tej dekady.

 

 

Plan zakłada wysłanie japońskiego astronauty na Księżyc w latach 2025-2029 w ramach amerykańskiego programu lotów kosmicznych Artemis, który realizuje NASA we współpracy m.in. z Europejską Agencją Kosmiczną i prywatnymi firmami kosmicznymi. Program ten koncentruje się na załogowych misjach na Księżyc.

 

Nowy harmonogram zakłada również wystrzelenie japońskiej sondy kosmicznej na Marsa w 2024 roku, a także opracowanie technologii, która umożliwi pozyskiwanie energii z promieniowania słonecznego w przestrzeni kosmicznej, która ułatwi eksplorację kosmosu.

W trwającym wyścigu na Księżyc biorą udział największe mocarstwa na świecie. Przykładowo Chiny i Rosja zamierzają wspólnie wybudować bazę na Księżycu do 2027 roku - aż osiem lat wcześniej niż pierwotnie planowano. Chińskie plany są bardzo ambitne, ale przede wszystkim stoją w kontrze do Stanów Zjednoczonych, które również jako pierwsze chcą wysłać swoich astronautów na Srebrny Glob w nowym wyścigu kosmicznym.

 

Księżyc nie jest obecnie postrzegany przez mocarstwa wyłącznie pod kątem naukowo-badawczym. Przede wszystkim chodzi tutaj o ogromne pokłady surowców, a najcenniejszym z nich jest hel-3. Szacuje się, że Księżyc posiada nawet 5 milionów ton tego pierwiastku. Hel-3 ma ogromną wartość ze względu na jego niedobory na Ziemi. Izotop ten można wykorzystać jako paliwo w reaktorach fuzji jądrowej, dzięki czemu posiadalibyśmy praktycznie nieograniczone źródło energii.

 

Na Księżycu jest go zatem wystarczająco dużo, abyśmy mogli rozwiązać nasze problemy energetyczne. Szacuje się, że jedyne 100 ton helu-3 zapewniłoby energii dla wszystkich mieszkańców Ziemi na cały rok.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Każda ekspedycja kosmiczna

Każda ekspedycja kosmiczna musi mieć jasny komercyjny sens i cel , w przeciwnym razie to tylko marnotractwo pieniędzy i materiałów. Pytanie brzmi jaki ma w tym cel Japonia ? Amerykanie byli tam już tyle razy , że wątpię by zostało na księżycu jeszcze coś ciekawego do zabrania. 

Portret użytkownika Antoni Kosiba

" Amerykanie byli tam już

" Amerykanie byli tam już tyle razy" albo po prostu zostałeś oszukany, wiara w amerykańską prawdomówność to chyba jakaś nowa religia Smile naiwnośc i głupota, też wyznacza nowe trendy w psychologii. Quark , podziwiamy twoją wielką wiarę! też chcieli byśmy uwierzyć jednak w świetle wszelkich informacji oraz ich powiązań nikt nie jest w stanie łyknąć tak oczywistej szopki jaką było lądowanie na księżycu.

Portret użytkownika Alvinos

Porównanie rozmiarów Ziemi i

Porównanie rozmiarów Ziemi i innych planet - w skali rzecz prosta - bardzo fajne, polecam... 

Jak Japończyki wylądują na Księzycu, to co powiedzą Ci od ziem płaskich? 

Ciekawe, co musi się stać, aby Ci od płaskiego wykresu EKG wystąpili publicznie i powiedzieli, że się mylą, że Ziemia nie jest płaska, tylko taka okrągła ze spłaszczeniem biegunowym.... No co? 

 

 

 

Portret użytkownika Darek Szmelski

Alvinos, widzę że głęboko i

Alvinos, widzę że głęboko i bez refleksyjnie wierzysz w przekaz medialny, zawsze wiedziałem ze pokolenia wychowane na telewizji to będą pokolenia stracone, żeby nie być gołosłownym przypomnę tylko o wierze w nowoczesną medycynę za którą to wielu młodych zapłaciło życiem. Bo w telewizji pokazali, Lol to musi być coś! Bo doktorek wystąpił, bo pani w szkole mówiła. Garnitur i tytuł naukowy to jest klucz do prawdy. Łyku łyku.

Portret użytkownika Alvinos

Telewizja a nauka to dwie

Telewizja a nauka to dwie różne rzeczy... 

Dowodów na kulistość Ziemi jest od cholery i trochę - pierwszy, albo jeden z pierwszych przedstawił Arystoteles - tu jest opis tego - wtedy jeszcze TVN koncesji nie miał (chyba). 

Wahadło Foucaulta jest doświadczalnym dowodem na ruch obrotowy Ziemi. Uznawane jest za jeden z dziesięciu najpiękniejszych eksperymentów fizyki na świecie.

Szach-mat.

 

 

 

Portret użytkownika Antoni Kosiba

" to co powiedzą Ci od ziem

" to co powiedzą Ci od ziem płaskich" jak wam pokażą w tv że japończycy wyladowali na księżycu to na pewno każdy foliarz to łyknie jak pelikan złotą rybkę.

"spłaszczeniem biegunowym" ohujałes , na zdjęciach od nasa nie ma żadnego spłaszczenia, to twoja osobista teoria o spłaszczeniu Smile

Portret użytkownika Quark

Twój pseudonim odzwierciedla

Twój pseudonim odzwierciedla poziom wiedzy .. Co ty chcesz na zdjęciach zobaczyć ? Spłaszczenie wywołane ruchem obrotowym wynosi zaledwie 2% - o tyle ziemia jest niższa niż szersza . W książkach o tym piszą , wiesz co to takiego ? 

Zdaje Ci się , że jak czegoś nie wiesz to tego "nie ma" ale to tylko złudzenie ćwierć inteligenta.

Strony

Skomentuj