Podwójna tęcza pojawiła się w przeddzień pogrzebu królowej

Kategorie: 

Źródło: tg

Królewscy fani byli zachwyceni widząc jasną podwójną tęczę nad Pałacem Buckingham i Westminsterem o zachodzie słońca tego wieczorem 18 września, w przeddzień pogrzebu królowej Elżbiety. Wielu Brytyjczyków w stolicy było zauroczonych spektaklem, gdy w mediach społecznościowych opublikowano dziesiątki zdjęć, dokumentujących to zdarzenie.

 

Dziennikarka Anneliese Nielsen uchwyciła niesamowity spektakl przed kamerą, mówiąc: „Tęcza właśnie pojawiła się na niebie w pobliżu Pałacu Buckingham podczas przyjęcia dyplomatycznego. Czuję tu jakiś mistycyzm. Sophie Raworth z BBC widziała jeszcze szersze spojrzenie na to zjawisko. „Dzisiaj, jakby słońce zaszło nad Westminsterem” -  napisała na Twitterze, „a tłum westchnął”.

 

Udoskonalając wysiłki profesjonalistów, robiąc dwa obrazy tęczy, użytkownik Twittera Lynn napisał: „To jest tęcza. Co za specjalna uczta dla Pałacu Buckingham dziś wieczorem”.

 

To niezwykły widok, gdy naród przygotowuje się do prawdopodobnie najsłynniejszego pogrzebu w historii. 19 września br. na ulicach Londynu stanęły tłumy ludzi, gdy trumna Jej Królewskiej Mości była przenoszona z Westminster Hall do Westminster Abbey wśród scen uroczystych wielką pompą, których nie widziano od pogrzebu zmarłej królowej Wiktorii. Do króla Karola III dołączyli przywódcy polityczni i członkowie innych rodzin królewskich z całego świata. A wraz ze światowej sławy dygnitarzami przybyło około 2 tys. weteranów sił zbrojnych, pracowników Narodowej Służby Zdrowia i organizacji charytatywnych.

 

Ceremonia rozpoczęła się o godzinie 11:00. W południe zmieniono wartę, a po tym w całym kraju zapanowała dwuminutowa cisza. Wydarzenie było transmitowane praktycznie każdym kanale telewizyjnym w Wielkiej Brytanii i było emitowana na cały świat.

 

Najczęściej oglądanym wydarzeniem w brytyjskiej telewizji jest nabożeństwo żałobne dla Diany, księżnej Walii, które 6 września 1997 roku obejrzało ponad 32 miliony ludzi. Ale nawet połowa światowej populacji, ponad cztery miliardy widzów, mogło oglądać smutny koniec drugiej epoki elżbietańskiej. Pogrzeb królowej przyćmił wszystkie inne relacje na żywo, w tym koncerty Live8 w 2005 roku, obchody Nowego Roku w Sydney w 2010 roku oraz ślub księcia Karola i Lady Diany.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Q.

Bardzo łatwo możesz sprawdzić

Bardzo łatwo możesz sprawdzić czy faktycznie istnieje jakaś "kopuła czy firmament"... weź do łapki laserowy wskaźnik i nakieruj go na "niebo" pod kątem np. 30..40* - jeśli coś jest nad nami to promień się od tego częściowo odbije (bo reszta poleci w kosmos).

No i co zobaczyłeś odbity promień ??? 1.2 Prawo odbicia - Fizyka dla szkół wyższych. Tom 3 - OpenStax CNX

- Na optyce też się chłopaku nie znasz co ? I dlatego wierzysz w jakieś pierdoły bez sensu.

Portret użytkownika Szkarłatny

tallinn ty to jednak jesteś

tallinn ty to jednak jesteś nie dość że pier.olnięty to jeszcze kłamca, ta podwójna tęcza na niebie nad Londynem pokazała się w okolicach oficialnej śmierci reptylicy 8 września , też zrobiłem jej zdjęcie nad dzielnicą Vauxhall, w sumie nie tak daleko od gadziego pałacu, o godzinie 17:49

Portret użytkownika wodzu

tallinn w ramach

tallinn w ramach oszczendności nie może sobie pozwolić na taki luksus jak

Mick Jagger ,a materiału  naukowego mało only przez rurka szklana Smile nie ładnie się tak nabijać z kolegi Smile

Portret użytkownika drako_tr

W końcu jakiś pozytywny znak.

W końcu jakiś pozytywny znak. 

Tęcza w wierzeniach

"Jednym z najbardziej powszechnych jest to wiążące tęczę ze Żmijem lub smokiem spijającym wody, by oddać je chmurom. W 1929 roku znamienity etnograf, Henryk Biegeleisen pisał:

...Według mniemania ludów romańskich i germańskich tęcza ma tę własność, że kto się do niej zbliży, tego zabiera ze sobą i zanosi w chmury. Wierzenia ludów dzikich, wyobrażają sobie tęczę w postaci złego ducha, wypija ona krew z żył, porywa nawet tego, który się do niej zbliży"

Karol Matýas na łamach "Wisły" :

"Tęcza, która nieraz śliczną kolorową wstęgą opasuje sioło, ma według mniemania ludu tę własność, że kto się do niej zbliży, temu krew wypije z żył, albo go do chmur zabierze"

 

Wielka Brytania zniknie pod wodą?

"Naukowcy wyjaśniają, że powodzie będą powodowały duże ilości pary wodnej."

Skomentuj