Przełom w medycynie - nowa szczepionka może zapobiegać chorobie Alzheimera

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Medycyna na przestrzeni lat czyni ogromne kroki w celu zrozumienia i leczenia chorób neurodegeneracyjnych. Choroba Alzheimera, która jest jedną z najczęstszych form demencji, pozostaje jednak jednym z najbardziej nieuchronnych wyzwań dla naukowców. Nie tylko ze względu na złożoność samej choroby, ale również na fakt, że liczba osób dotkniętych tą chorobą stale rośnie, zwłaszcza wśród starzejących się populacji.

 

Ale nowa nadzieja zrodziła się na horyzoncie medycyny. Naukowcy z Juntendo University Graduate School of Medicine w Tokio odkryli potencjalną szczepionkę, która może zapobiec rozwojowi choroby Alzheimera. Przełomowe badanie zostało przedstawione podczas American Heart Association Basic Cardiovascular Science Research Sessions 2023 w Bostonie.

 

Dopiero teraz nauka odkrywa nowe metody leczenia choroby Alzheimera, zwracając szczególną uwagę na stan zapalny, który wydaje się grać kluczową rolę w procesie neurodegeneracji. Naukowcy z Juntendo University opracowali szczepionkę ukierunkowaną na komórki mózgu, które wykazują stan zapalny związany z chorobą Alzheimera.

 

Badanie, które skupiło się na myszach, wykorzystało szczepionkę skierowaną na starzejące się komórki wyrażające glikoproteinę związaną ze starzeniem się (SAGP). Wyniki były obiecujące - szczepionka wykazała skuteczność w kontrolowaniu objawów choroby Alzheimera.

 

Przywrócenie lęku u zaszczepionych myszy było jednym z najbardziej zaskakujących wyników. Lęk u pacjentów z zaawansowaną chorobą Alzheimera zwykle maleje, co jest często interpretowane jako utrata świadomości otaczającego świata. W przypadku zaszczepionych myszy obserwowano zwiększoną świadomość, co sugeruje, że szczepionka mogła łagodzić skutki choroby.

 

Innym istotnym odkryciem było znaczne obniżenie poziomu biomarkerów stanu zapalnego i złogów amyloidowych w korze mózgowej zaszczepionych myszy. Ta część mózgu jest kluczowa dla takich funkcji jak przetwarzanie języka, uwaga i rozwiązywanie problemów. Szczepionka wykazała, że może pomóc kontrolować te funkcje mózgowe, co może wskazywać na jej potencjalną skuteczność u ludzi.

 

Dr Chieh-Lun Hsiao, główny autor badania, powiedział: "Nasze badania na myszach sugerują, że nowa szczepionka może być potencjalnym sposobem zapobiegania lub modyfikowania choroby Alzheimera. Naszym przyszłym wyzwaniem jest osiągnięcie podobnych wyników u ludzi".

 

Chociaż są to wstępne wyniki i trzeba przeprowadzić więcej badań, odkrycie to stanowi istotny krok naprzód w poszukiwaniu lepszych metod leczenia i zapobiegania chorobie Alzheimera. Wprowadzenie takiej szczepionki na rynek mogłoby zmienić życie milionów osób na całym świecie, które żyją z chorobą Alzheimera, oraz ich rodzin i opiekunów.

 

Jest to przełomowy moment w historii medycyny, który daje nadzieję na lepsze jutro dla tych, którzy są dotknięci chorobą Alzheimera. Pomimo że jeszcze jest wiele do zrozumienia i odkrycia, jest to znaczący krok naprzód na drodze do zwalczenia tej wyniszczającej choroby.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika syriues

Z chęcią poczestowalbym billa

Z chęcią poczestowalbym billa wszystkim tym co wyprodukowały jego laboratorium za miliardy. Sadze ze jakby dolozyl pare miliardów wiecej to byłoby bezpieczniej.o tak na pewno.tak samo jak jego mocodawcy bezpiecznie nas prowadza przez zycie jakbym ja tego co najmniej potrzebował. Psychoelity z ich pieskami wesza i szczują az przyjdzie pora na piłowanie ząbków. 

Ciekaw jestem gdzie i w co zainteresowane zostały miliardy z srovida

Portret użytkownika 1993r

Tytuł powinien brzmieć "Nowa

Tytuł powinien brzmieć "Nowa Szczepionka spotęguje zachorowalność na chorobę alzheimera". Nie wiem czy ktokolwiek z was zastanawiał się dlaczego Amisze nie chorują na choroby cywilizacyjne? Hmm ?

Bo się nie szczepią. 

Portret użytkownika wiktor wektor

Nie bredź. Jest tak bo oni

Nie bredź. Jest tak bo oni zrezygnowali z cywilizacji i nie używają elektryczności, nowoczesnych maszyn, samochodów itd. Wytwarzają też swoją własną żywność prostą i skromną - żyją tak jak w XIX w. wszystko robiąc ręcznie i pracując w polu. Bez cywilizacji technicznej i jej jedzenia, nie ma związanych z nią schorzeń. Bez szczepień prawdopodobnie umarłbyś we wczesnym dzieciństwie tak jak to bywało przed ich wynalezieniem i dlatego kiedyś ludzie mieli dużo dzieci, bo liczyli że chociaż część z nich przeżyje i dorośnie. 

Portret użytkownika Jeremiaszek

Ale zauważcie że wszystkie

Ale zauważcie że wszystkie tytuły, nagłowki piszą że MOŻE czyli to jest ściema, dlaczego MOŻE a nie że JEST ??? bo tego nie ma MOŻE BYĆ ALE NIE JEST bop jakby żeczywiście było to by nie było że MOŻĘ jest albo i nie. Admin ty debilu dlaczego robisz ludzi w chu...

Portret użytkownika wiktor wektor

To są zanieczyszczenia

To są zanieczyszczenia cywilizacyjne. Za chciało się przemysłu ciężkiego, wydobywczego i chemicznego, który wylewał swoje ścieki do rzek i jezior to teraz mamy skarzenia. Poczytaj sobie np. o odprowadzanych wodach kopalnianych - co zawierają ? Sprawdź sobie ile i jakich pierwastków metali ciężkich emituje się spalając węgiel kamienny i brunatny. Ile było wybuchów atomowych (produkty rozpadu), czego i ile używano na wojnach - już podczas II wojny światowej niemcy używali pocisków ze zubożonym uranem.. Świetlówki - ile się ich produkuje rocznie a ile z nich zostało właściwie (czyli szczelnie !) zutylizowanych ?,ile zostało potłuczonych w śmietniku ?, każda zawiera rtęć, termometry.. ile wyprodukowano tych rtęciowych a ile z nich odzyskano do utylizacji nie dopuszczając do wylania się rtęci ? Tych przykładów są setki ! A metale ciężkie których używano powszechnie to ołów (np. do etylizowania benzyny) który sobie poleciał do powietrza.. kadm, chrom, brom itd. Wiele farb zawierało barwniki na metalach ciężkich, świecące nocą wskazówki zegarków itp. pierwiastki promieniotwórcze. Rtęci nadal używa się (!) przy wydobyciu złota a także cyjanków, które przedostają się do gleby. 

Przy tym wszystkim ta "szczypta" tiomelsalu (etylortęci w szczepionce) która usuwana jest z organizmu po ok. tygodniu bez śladu i szkody dla ciała tak dorosłych jak i dzieci. https://szczepienia.pzh.gov.pl/faq/w-jakim-celu-tiomersal-jest-stosowany-szczepionkach/ - to NIC. 

Nie siej więc fermentu i nie twórz paniki opartej o strach, przed czymś czego nie rozumiesz. 

Skomentuj