Smartokulary Ray Ban od Meta mogą zrewolucjonizować wykorzystanie AI

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Innowacyjność w branży technologicznej nigdy nie śpi, a wszystkie oczy zwrócone są teraz na Meta, firmę, która niedawno zaszokowała świat swoją wizją wirtualnej przyszłości. Na corocznej konferencji deweloperskiej Connect, która miała miejsce w siedzibie Meta w Dolinie Krzemowej, prezes Mark Zuckerberg ogłosił ambicje firmy w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI) i zdradził, jak jej technologie mają odmienić sposób, w jaki komunikujemy się ze światem i z sobą nawzajem.

 

Obrady konferencji otworzyła prezentacja drugiej generacji inteligentnych okularów, będących efektem współpracy Meta z Ray-Ban. Te stylowe gadżety mają być prawdziwym przełomem, zdolnym zrewolucjonizować naszą interakcję z technologią. Prawdziwą gwiazdą pokazu była jednak sztuczna inteligencja, która ma napędzać te okulary, umożliwiając noszącemu je osobom dostęp do swoich wirtualnych asystentów w bardzo bezpośredni sposób, przez cały dzień.

 

Zuckerberg podkreślił, że "Postęp w AI pozwala nam na tworzenie różnych aplikacji i osobowości, które pomagają nam w realizacji różnych zadań". Inteligentne okulary miałyby, według niego, scalić te możliwości w eleganckim formularzu, który możemy nosić na co dzień. Przedstawia to fascynującą wizję przyszłości, gdzie granice pomiędzy fizycznym światem a cyfrowym zaczną się zacierać.

 

Jednym z celów Meta jest przejście poza tradycyjne smartfony, które dominują w naszym codziennym życiu. Technologie noszone, takie jak inteligentne okulary, otwierają drzwi do nowych, bardziej intuicyjnych i immersyjnych sposobów interakcji z cyfrowym światem. Ciekawą funkcją, o której mówił Zuckerberg, jest możliwość strumieniowania tego, co użytkownik widzi i słyszy w czasie rzeczywistym, co może mieć zastosowanie w wielu dziedzinach życia.

 

Równie ekscytujący jest rozwój wirtualnych asystentów AI, które Meta zamierza wprowadzić. Firma przedstawiła 28 znanych postaci AI, z którymi ludzie będą mogli komunikować się za pośrednictwem WhatsApp, Messenger'a i Instagrama. Te postaci oparte są na znanych osobowościach, takich jak Snoop Dogg, Paris Hilton i gwiazda YouTube, MrBeast. Prezentacja interakcji z jednym z tych AI pokazała, jak rozrywkowe i angażujące może być korzystanie z takich systemów.

 

Zuckerberg zwrócił uwagę, że to dopiero początek i obecne systemy mają swoje ograniczenia, ale perspektywa rozwijania się tych technologii jest obiecująca. Meta zdaje sobie sprawę, że rozwój AI ma kluczowe znaczenie dla przyszłości firmy, a szczególnie dla jej pozycji w konkurencyjnym wyścigu z innymi gigantami technologicznymi, takimi jak Microsoft, OpenAI i Google.

 

Inna ważna ogłoszona nowość to najnowsza wersja zestawu wirtualnej rzeczywistości Quest, która oferuje bogatsze grafiki, ulepszoną jakość dźwięku i możliwość zobaczenia otoczenia bez zdejmowania zestawu. Cena tych zestawów, zaczynająca się od 499 dolarów, również wyróżnia je na tle konkurencyjnych produktów, takich jak Apple's Vision Pro, które ma kosztować aż 3,499 dolarów.

 

Konferencja była również okazją dla Meta do przedstawienia swoich najnowszych gier na Quest 3, w tym Assassin's Creed Nexus od Ubisoft oraz gry Roblox. Te tytuły stanowią część większego obrazu, jaki Meta przedstawia światu, pokazując swoje zaangażowanie w przynoszenie bardziej rozbudowanych wersji mieszanej rzeczywistości masom. Jak stwierdził Yory Wurmser, główny analityk Insider Intelligence, Meta ma zamiar "przynieść znacznie ulepszoną wersję (mieszanej rzeczywistości) masom".

 

Wszystko to jest częścią większej wizji przedstawionej przez Meta, która dąży do stworzenia spójniejszej i bardziej interaktywnej przyszłości, w której fizyczny i cyfrowy świat będą współistnieć i wzajemnie się uzupełniać. Prezentacje i ogłoszenia z Connect pokazują, że Meta jest na właściwej drodze, aby uczynić tę wizję rzeczywistością, mimo że wiele z tych technologii jest jeszcze w powijakach. Gigant technologiczny ma jeszcze przed sobą dużo pracy, ale kierunek, w którym podąża, wydaje się obiecujący, a przyszłość technologii noszonych i AI wygląda na jasną.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

Tzw SI to gupi tfór - moszna

Tzw SI to gupi tfór - moszna ją srobicz w jajo piszundz inaczy. A sze my Lachy momy naprofdę duszom ynteligyncje to twoszymy - tforzymy inny zapiska i  SI gupieje. Una nie ugarnie tegu. Zno tyla a iest gupio. Piszem i SI mo klopotka kak to ugarnuć. Una tegu nie umia.

A wy wszyscy Lachy ogarneliście tekst Smile

ni dziunkujta

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj