Australijczyk znajduje ogromną bryłkę złota wartą 160 tysięcy dolarów

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Poszukiwacz złota z Australii, używając taniego wykrywacza metalu, znalazł bryłę złota wartą 160 tysięcy dolarów amerykańskich (tj. 240 tys. dolarów australijskich). Poszukiwacz złota znalazł ogromny samorodek podczas poszukiwań w obszarze w staie Wiktoria znanym jako Złoty Trójkąt.

 

Przeszukując okolicę dość niedrogim wykrywaczem metali, mężczyzna natknął się na duży kamień, który następnie przyniósł handlarzowi złotem Darrenowi Campowi w nadziei, że może być coś wart. Nie tylko jego podejrzenia okazały się słuszne, ale wartość samorodka okazała się znacznie wyższa niż jego oczekiwania.

 

Znalazca sądził, że bryła może być warta nawet 10 tysięcy dolarów ale wycena handlarza zszokowała go. Wtedy poszukiwacz powiedział mu, że w rzeczywistości zatrzymał tylko połowę bryłki, a resztę zostawił w domu. Po złożeniu znalezisko ważyło aż 4 kg 535 g, z czego około 2 kg 494 g stanowiło złoto!

 

W Australii można znaleźć złoto wykrywaczem, ponieważ kraj ten jest położony na kontynencie z bardzo stara skorupą ziemską. Całe to złoto po które w RPA trzeba się wwiercać 2 km pod ziemię , na skutek erozji znajduje się przy samej powierzchni. Złoto występuje w Australii w formie małych płatków, ziaren lub kawałków, a jego złoża znajdują się głównie w stanie Zachodnia Australia, Nowa Południowa Walia i Queensland.

 

Złoto w Australii było wydobywane już od czasów kolonizacji, a szlaki złota przyciągnęły wielu ludzi z całego świata w XIX wieku, którzy szukali swojego szczęścia w poszukiwaniach. W dzisiejszych czasach, poszukiwacze złota korzystają z nowoczesnych technologii, takich jak wykrywacze metalu, aby pomóc w znalezieniu złota.

 

Prawo australijskie reguluje poszukiwania złota wykrywaczem i wymaga uzyskania odpowiednich zezwoleń i licencji, ale w wielu miejscach można legalnie szukać złota wykrywaczem.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj