Ewakuacja na wyspie Flores w Indonezji po erupcji wulkanu Lewotobi Laki Laki

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

Władze Indonezji podjęły decyzję o ewakuacji około 6500 osób na wyspie Flores, ponieważ wulkan Lewotobi Laki Laki w dalszym ciągu wyrzuca gęste chmury brązowawego popiołu. Erupcje stały się częstsze w ostatnich dniach i są częścią serii emisji gorących gazów w prowincji East Nusa Tenggara. Do tej pory nie odnotowano ofiar ani większych zniszczeń, ale władze podejmują środki ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo miejscowej ludności.

 

Wulkan Levotobi Laki Laki, który wznosi się na wysokość 1500 metrów, jest jednym z „bliźniaczych wulkanów” w regionie Flores Timur. Od niedzieli wybuchł około 40 razy, a kolumny gorących chmur osiągnęły wysokość od 1600 do 4900 stóp. Z powodu rosnącej aktywności władze w zeszły wtorek podniosły stan alarmowy na wulkanie do najwyższego poziomu.

 

Mieszkańcy pobliskich wsi zostali przeniesieni do ośrodków ewakuacyjnych lub przyjęci przez krewnych. Władze wydały również ostrzeżenie, że ludzie powinni trzymać się z daleka od strefy erupcji w promieniu 2,5 mili. Zalecają również ostrożność w związku z możliwym uwolnieniem zimnej lawy do rzek w górę rzeki od szczytu w przypadku ulewnych opadów.

 

Indonezja ma 120 aktywnych wulkanów i jest podatna na trzęsienia ziemi i aktywność wulkaniczną ze względu na swoje położenie wzdłuż Pierścienia Ognia. Ta seria uskoków sejsmicznych w kształcie podkowy otacza Ocean Spokojny i jest znana ze zwiększonej aktywności geologicznej.

 

Góra Marapi wybuchła po raz drugi od grudnia na Sumatrze. Nie ma doniesień o ofiarach, ale zapobiegawczo ewakuowano co najmniej 100 mieszkańców. Rząd Indonezji uważnie monitoruje obie erupcje wulkanów i podejmuje niezbędne środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa swoim obywatelom. Naukowcy i eksperci badają wzorce i zachowanie tych wulkanów, aby lepiej zrozumieć ich aktywność i potencjalny wpływ.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj