Fasola nadaje jelitom właściwości przeciwnowotworowe

Kategorie: 

Źródło: tg

Eksperyment wykazał, że włączenie fasoli do codziennej diety szybko przynosi rezultaty, nawet u osób, które w przeszłości chorowały na nowotwór. Jest to rzadki przypadek, gdy taki efekt można osiągnąć jedynie poprzez zmianę diety. Według autorów badania o nazwie Be Gone w ciągu zaledwie dwóch miesięcy naukowcy zauważyli zmiany w stanie zdrowia jelit u ludzi, w tym u pacjentów chorych na raka lub ze zmianami przednowotworowymi w tkankach.

W eksperymencie wzięło udział 48 mężczyzn i kobiet, którzy albo mieli w przeszłości raka jelita grubego, albo mieli wcześniej usunięte przedrakowe polipy jelitowe. W ciągu szesnastu tygodni uczestnicy musieli zjeść co najmniej 80% filiżanki granatowej fasoli Phaseolus vulgaris. Naukowcy wybrali te ziarna, ponieważ są bogate w błonnik, aminokwasy i inne składniki odżywcze, które mogą stymulować rozwój pożytecznych bakterii jelitowych.

 

Naukowcy regularnie oceniali stan krwi i kału uczestników. Zauważyli szybkie pozytywne zmiany we wszystkich badanych kryteriach, w tym wzrost populacji pożytecznych bakterii (Faecalibacterium, Eubacterium i Bifidobacterium) oraz spadek liczby szczepów chorobotwórczych.

„Obserwowanie zmian w różnorodności mikroflory poprzez samą interwencję dietetyczną jest rzadkie. Badanie podkreśla, że łatwo dostępna żywność prebiotyczna może dawać takie wyniki” – powiedziała współautorka Carrie Daniel-McDougall.

Pierwsze znaczące zmiany odnotowano w ciągu ośmiu tygodni. Warto zauważyć, że po zakończeniu eksperymentu powrót do regularnej diety szybko zmniejszył osiągnięty pozytywny efekt. Na przykład liczba pożytecznych bakterii zmniejszyła się w ciągu miesiąca.

 

Autorzy zalecają obecnie, aby pacjenci i osoby pragnące poprawić swoje zdrowie skonsultowały się z lekarzem w sprawie wprowadzenia takiej ilości fasoli do swojej codziennej diety. Wiele osób rezygnuje z fasoli ze względu na wzdęcia i bóle, jednak jest to spowodowane fermentacją błonnika, co prowadzi do rozwoju pożytecznych bakterii.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Piter

80% filiżanki w ciągu 16

80% filiżanki w ciągu 16 tygodni - trochęmało, chyba codziennie tyle przez 16 tygodni? Gdzie link do źródła, badań? I co to właściwie jest granatowa fasola, bo szybkie google nie daje jednoznacznej odpowiedzi, ani nie podpowiada gdzie to kupić.... 

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Lucek Wąchozlewski

Znad Prypeci może być lepsza

Znad Prypeci może być lepsza bo przykładowo nie być nafaszerowana pestycydami i inną chemią a co najwyzej lekko napromieniowana, chociaż obecnie to mało prawdopodobne. I im biedniejsza wiocha i im dalej od eurokołchozu i zachodniej przegniłej cywilizacji, tym zdrowsza żywność i zdrowsi ludzie! Ludzie zachodu mają małe albo raczej żadne pojęcie na temat tego jak zyją ludzie na wschodzie.

Lucek Wąchozlewski

Portret użytkownika spokoluz

Rolnictwo nad Prypecią jest

Rolnictwo nad Prypecią jest całkowiecie przejęte przez zahutnie korpuracje rolnicze a tam .......... nie obowiązują żadne zasady nawożenia , środków "ochrony" roślin czy gmo.

Po upadku sowietów powolutku zahotni inwestorzy przejmowali grunty rolne a po 2014 majdanowie poszli całą parą po bandzie i za drobne to kupili - i chulaj dusza , piekła nie ma - gmo , chemia , każda chemia nawet w usranii czy ełrokołchozie zabroniona.

Takie to kurfa zdrowe . Teraz wiecie o co idzie bitka - o potężną kasiorę którą zainwestowali i za drobne mieli gigantyczne zyski ale nie ci znad Prypeci a zahutni infestoży.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika wiktor wektor

Fermentacja, wzdęcia i bóle

Fermentacja, wzdęcia i bóle to oznaka, że zaczęło się oczyszczanie jelit z tego co tam zalegało, więc nie należy rezygnować z fasoli lecz ją jeść (jak i inne warzywa) czekając na "katharsis". Ale najważniejsze jest by nie przegrzewać warzyw zbytnim gotowaniem, bo niszczy to witaminy i wiele innych substancji pożytecznych. Danie warzywne należy tylko doprowadzić do wrzenia i zdjąć z kuchenki, a dodane tam mięso należy wpier pokroić na małe kawałki by nie wymagało długiego gotowania. Bo najwartościowszy posiłek to świerze składniki podgrzane tylko do miękkości a nie rozgotowane, bo nie robimy wywaru (jak z ziół) lecz np. obiad. I wtedy przygotowanie smacznego dania zajmuje sumarycznie 20...30 min. 

Skomentuj