Miernik promieniowania elektromagnetycznego - do czego służy to urządzenie?

Kategorie: 

Źródło: Linkhouse

Promieniowanie elektromagnetyczne to forma energii, która rozprzestrzenia w postaci fal. Fale te składają się z oscylujących pól elektrycznych i magnetycznych, wzajemnie ze sobą powiązanych i poruszających się w przestrzeni. Promieniowanie elektromagnetyczne obejmuje wiele różnych typów fal, takich jak fale radiowe, mikrofale, promieniowanie podczerwone, światło widzialne, promieniowanie ultrafioletowe, promieniowanie rentgenowskie i promieniowanie gamma. Każdy z tych typów ma inną długość fali i częstotliwość, co określa ich właściwości i zastosowania. Promieniowanie elektromagnetyczne wykorzystują takie urządzenia jak telewizory, telefony komórkowe, mikrofalówki i wiele innych.

 

Czy promieniowanie elektromagnetyczne jest niebezpieczne?

Niektóre formy promieniowania elektromagnetycznego, takie jak promieniowanie ultrafioletowe, rentgenowskie i gamma, mogą być szkodliwe dla zdrowia, jeśli są one wystawione na zbyt duże dawki. To, czy promieniowanie elektromagnetyczne jest szkodliwe dla zdrowia, zależy od typu promieniowania i czasu ekspozycji na nie. Promieniowanie elektromagnetyczne dzieli się na dwie kategorie: jonizujące i niejonizujące.

Promieniowanie jonizujące

Obejmuje ono promieniowanie rentgenowskie i gamma. Ma ono wystarczającą energię, aby usunąć zewnętrzne elektrony z atomów, tworząc jony, co może prowadzić do uszkodzeń komórek i DNA. Wysokie dawki promieniowania jonizującego są zdecydowanie szkodliwe dla zdrowia i mogą prowadzić do poważnych problemów, takich jak oparzenia promieniotwórcze, choroby promieniotwórcze, a nawet nowotwory.

Promieniowanie niejonizujące

Obejmuje fale radiowe, mikrofale, promieniowanie podczerwone, światło widzialne i promieniowanie ultrafioletowe. Ma ono mniej energii niż promieniowanie jonizujące i nie jest w stanie usunąć elektronów z atomów. Generalnie jest mniej szkodliwe dla zdrowia, chociaż niektóre formy, takie jak promieniowanie ultrafioletowe, mogą prowadzić do poparzeń skóry, starzenia się jej i raka skóry.

Po co stosować mierniki pola elektromagnetycznego?

Kiedy już poznałeś podstawowy podział promieniowania elektromagnetycznego i wiesz, jaki ma ono wpływ na zdrowie, warto dowiedzieć się jak badać natężenia pola elektromagnetycznego i rozpoznawać, czy są one groźne czy nie. Pomaga w tym np. bardzo dokładny, miniaturowy miernik EMF firmy Milerd. Wykorzystując to łatwe w obsłudze urządzenie, można dowiedzieć się jakie promieniowanie występuje w naszym otoczeniu, jakie są wartości natężenia pola elektromagnetycznego oraz czy jest ono niebezpieczne. Miernik promieniowania elektromagnetycznego Milerd HiRange może służyć np. do badania promieniowania nadajników telefonii komórkowej, także pracujących w technologii 5G.

Jak działa miernik pola elektromagnetycznego?

Miernik EMF (Electromagnetic Field Meter) to urządzenie używane do pomiaru natężenia pola elektromagnetycznego. Pole elektromagnetyczne generowane jest przez prąd elektryczny i może być wykrywane i mierzone przez takie urządzenia. Są one używane w wielu dziedzinach, m.in. przez specjalistów od bezpieczeństwa radiacyjnego badających poziom promieniowania w miejscach pracy. Także osoby prywatne mogą używać mierników EMF do sprawdzenia poziomów promieniowania w swoich domach, szkołach i firmach, jeżeli mają obawy dotyczące potencjalnego wpływu pola elektromagnetycznego na ich zdrowie.

Miernik promieniowania Milerd HiRange w tym samym czasie może zmierzyć kilka różnych rodzajów promieniowania elektromagnetycznego, pracując w trybie ciągłym. Wyniki pomiarów prezentowane są na czytelnym interfejsie graficznym, ułatwiającym interpretację danych.

Co pozwala zmierzyć miernik promieniowania Milerd HiRange?

  • Fale radiowe,
  • Sygnał komórkowy (5G),
  • Pole elektryczne (wysokie i niskie częstotliwości),
  • Pole magnetyczne (wysokie i niskie częstotliwości).

Więcej szczegółowych informacji o mierniku EMF HiRange znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej Milerd.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro