Rekordowy wzrost emisji CO2 w 2022! Czy naturalne czynniki mają większy wpływ na klimat?

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

W 2022 roku, mimo globalnych wysiłków na rzecz ograniczenia emisji CO2, Światowa Organizacja Meteorologiczna (WMO) odnotowała rekordowy wzrost emisji gazów cieplarnianych. Ten niepokojący trend może sugerować, że oprócz działań ludzkich inne czynniki naturalne, takie jak aktywność słoneczna lub inne procesy samoregulujące Ziemi, mogą odgrywać kluczową rolę w kształtowaniu klimatu naszej planety.

Obserwacje te prowokują pytania o szerszy kontekst zmian klimatycznych. Naukowcy badają wpływ Słońca, które przez swoje cykle aktywności może wpływać na klimat Ziemi, oraz inne naturalne procesy, takie jak wulkany i oceany, które również mają zdolność do wpływania na globalny bilans cieplny.

 

Te obserwacje podkreślają konieczność holistycznego podejścia do zrozumienia złożonych interakcji między czynnikami naturalnymi a antropogenicznymi. W kontekście zbliżającej się konferencji klimatycznej ONZ, COP28, te dane mogą skłonić do ponownego przemyślenia dotychczasowych strategii i podkreślić potrzebę badań nad różnorodnymi aspektami zmian klimatu.

 

Raport WMO stanowi więc przypomnienie, że zmiany klimatyczne są złożonym problemem, w którym działania ludzkie są tylko jednym z wielu czynników. Rozumienie roli naturalnych procesów i ich interakcji z antropogenicznymi emisjami jest kluczowe w opracowywaniu skutecznych strategii ochrony klimatu i adaptacji do zmieniającego się świata.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika BG-OG

Coś oststnio dużo takich

Coś oststnio dużo takich informacji się pojawia. Chyba jednak "akcjonariusze" zaczynają tracić , lub co majmniej nie osiągają "obiecanych" zysków, z tego geszeftu na globalną skalę.

W samej UE też pojawiają się pretensję o zbyt wyśrubowane założenia "Zielonego Nowego Komunizmu/Ładu" , a winną obarczany jest Timmermans i IV Rzesza ze swą polityką wiatraków.

 

Portret użytkownika wiktor wektor

Kraje dotąd zacofane

Kraje dotąd zacofane rozwijają sie gospodarczo czyli wiecej emitują, dzietność też temu sprzyja bo przecież trzeba wybudować domy, mieszkania i wszystko inne co trzeba. A skoro jest cieplej to procesy naturalne przebiegają dłużej, jak gnicie, fermentacja czy rozkład materii przez grzyby. Wciąż wiele roślin kwitnie a grzyby rosną mimo iż zima "za progiem".

Portret użytkownika BG-OG

Akurat jak jest cieplej to

Akurat jak jest cieplej to procesy rozkładu przebiegają szybciej, do tego potrzebna jest jeszcze wilgoć. Stopuje je ochłodzenie . Tempo rozkładu materii organicznej zależy w dużej mierze od zawartości w niej azotu, a ściśle mówiąc od proporcji węgla do azotu, co prowadzi do rozkładu próchnicy glebowej ( dlatego się nawozi ) . A grzyby w Posce są max do listopada , ostatnie to tzw opieńki, sam zbieram, Potem do wiosny , nie ma . Może oprócz hub, i grzyba w domu.

Portret użytkownika wiktor wektor

Kurde jak Ty wszystko

Kurde jak Ty wszystko rozumiesz w uproszczony sposób - "przebiegają dłużej"  tzn. przez większą część roku niż zwykle. Nie bądź taki wyrywny bo Cię w końcu pająki za obraz wciągną. Słowo DŁUŻEJ to nie to samo co szybciej ! Nie znasz znaczenia słów to i nie dziwne że nie rozumiesz co napisałem tu czy tam. Było się języka polskiego pilniej uczyć to byś na głupka teraz nie wychodził.

Skomentuj