Gigantyczny parasol i asteroida - kolejny szalony pomysł na walkę z tak zwanymi "zmianami klimatu"?

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Zmagając się z głoszonym przez media i globalistyczne elity rosnącym zagrożeniem tak zwanych zmian klimatycznych, naukowcy na całym świecie próbują znaleźć oryginalne i skuteczne metody zaradzenia tej sytuacji. Jednym z bardziej niekonwencjonalnych pomysłów jest wykorzystanie asteroidy jako przeciwwagi do gigantycznego parasola, który miałby zablokować część promieni słonecznych docierających do Ziemi.

 

 

Pomysłodawcą tego szalonego planu jest astronom István Szapudi z Uniwersytetu Hawajskiego. Jego koncepcja wykorzystuje zasadę tarczy słonecznej, która ma na celu zablokowanie niewielkiego procentu światła słonecznego, aby zwalczyć wzrost temperatur na naszej planecie.

 

Pomysł Szapudiego nie jest jednak prosty do zrealizowania. Żagiel takiej tarczy musiałby posiadać znaczną masę jako balast, aby nie został zdmuchnięty przez wiatr słoneczny. Rozwiązaniem może być przechwycenie asteroidy i przywiązanie do niej parasola. Szacuje się, że całkowita masa tarczy i przeciwwagi wyniosłaby 3,5 miliona ton. Ostateczna waga mogłaby zostać zmniejszona poprzez użycie lekkich materiałów, jak grafen.

 

Dlaczego więc asteroida? Istnieje punkt grawitacyjnej stabilności, znany jako Lagrange L1, gdzie przyciąganie Ziemi i Słońca jest zrównoważone. Umieszczenie przeciwwagi w tym miejscu znacznie obniżyłoby masę tarczy, dzięki zrównoważeniu sił grawitacyjnych.

 

Chociaż masa 3,5 miliona ton może wydawać się ogromna, to jest to około 100 razy mniej niż w przypadku niezwiązanej tarczy. Co więcej, tylko 1% tej masy miałby stanowić rzeczywista tarcza, a reszta spadłaby na asteroidę.

 

Czy pomysł ten jest realny? Na pewno nie jest to zadanie łatwe, a maksymalna nośność nowoczesnych rakiet nie zbliża się nawet do 35 000 ton. NASA pokazała, że ​​możliwe jest przekierowanie asteroidy, ale nadal jest wiele do zrobienia, aby ten plan stał się rzeczywistością. István Szapudi twierdzi jednak, że jeśli prace zostaną rozpoczęte teraz, może się udać zrealizować go zanim będzie za późno dla klimatu. Dodatkową korzyścią mogłoby być wydobywanie zasobów na asteroidzie.

 

Pomysł ten jest ważnym przypomnieniem, że walka ze zmianami klimatycznymi dawno już wymknęła się spod kontroli. Kolejni dziwacy na miarę czarnych charakterów z Jamesa Bonda, wymyślają następne niestworzone rzeczy na zlecenie oszalałych elit, które finansują te dziwne badania mięzy innymi pieniędzmi publicznymi. Nie wygląda na to, aby ktoś zamierzał w najbliższym czasie powiedzieć dość ...

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wiktor wektor

Zamiast wymyślać kosztowne

Zamiast wymyślać kosztowne głupoty do wyprodukowania których trzeba przecież zużyć ogromne ilości energii z paliw, czyli dołożyć "cegłę" do globalnego ocieplenia - o wiele prościej, taniej i korzystniej DLA WSZYSTKICH istot ziemskich będzie powstrzymać wylesianie i osuszanie terenów dotąd mokrych. Trzeba sadzić lasy (!) ale nie siewnikiem jak kartofle i nie monokulturowe tylko mieszane, a jednocześnie zmniejszyć pobór wody z rzek by mogły one naturalnie kończyć swój bieg w morzach i oceanach oraz zasilać jeziora. Co to oznacza ? - przestać tyle konsumować !

Wiele kopalni głębokich jak i odkrywkowych odprowadza wodę gruntową, która im "przeszkadza" do rzek, czym osuszają grunt dookoła w promieniu wielu kilometrów. Tu jest problem i źródło suszy - bo z suchej gleby nie ma chmur i deszczu. A im suchsza gleba tym gorętsza (czyli i powietrze nad nią) a parowanie wody z gleby ochładza grunt i powietrze. W amazoni usunięto już ponad 20% drzew.. w lasach krajów afrykańskich ponad 90% ! W europie też nie jest "pięknie" bo wycinka idzie na całego a jak nie to pożary - mało który jest naturalny większość to podpalenia. Wystarczy sobie porównać jaka jest temperatura na zielonej łące (nie mówiąc już o gęstym zacienionym lesie) w porównaniu do gołej piaszczystej ziemi w pełnym słońcu. 

Nikt tu nie myśli globalnie działając lokalnie.. wszyscy tylko zapatrzeni w swoje "projekty" jak te konie z klapkami na oczach. Ale są jeszcze na świecie rozumni ludzie, którzy coś robią i to dobrze ! https://dobrewiadomosci.net.pl/999-mezczyzna-ktory-wlasnymi-rekoma-zasadzil-na-pustyni-las/  Nie da się ??? Jak widać da się i wcale nie trzeba do tego nie wiadomo jakich pieniędzy.

OTO SĄ PRAWDZIWE ZMIANY NA ZIEMI ! 

Skomentuj