Siły Powietrzne USA podpisały kontrakt z firmą JetZero na stworzenie prototypu samolotu transportowego nowego typu

Kategorie: 

Źródło: US Army

Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych, w dążeniu do innowacyjności i doskonalenia transportu wojskowego, podpisały kontrakt z firmą JetZero na stworzenie prototypu samolotu mieszanego o wartości 235 milionów dolarów. Ten krok wskazuje na istotne przemyślenia dotyczące efektywności i ekologii w aspektach lotnictwa wojskowego.

 

Siły Powietrzne USA zdają sobie sprawę z niezwykłego zapotrzebowania na paliwo. Samoloty transportowe zużywają obecnie aż 60% całkowitego paliwa silników odrzutowych Sił Powietrznych, co przekłada się na 4,5 miliarda litrów rocznie.

 

W odpowiedzi na tę problematykę, działania zostały podjęte w kierunku poszukiwania alternatywnych rozwiązań. Samoloty mieszanopłatowe, będące połączeniem tradycyjnych samolotów pasażerskich i latających skrzydeł, zostały uznane za jedno z obiecujących kierunków. Ich wyjątkowa konstrukcja pozwala na zmniejszenie oporu o co najmniej 30%, co skutkuje znacznymi oszczędnościami paliwa i zwiększa ładowność. Takie rozwiązanie idealnie wpisuje się w potrzeby wojskowe.

 

Dlaczego samoloty mieszanopłatowe są tak atrakcyjne? Obok wydajności paliwowej, przestronność ich wnętrza stanowi kolejny atut. W zastosowaniach wojskowych, brak okien w kabinie jest nieważny, ale zdolność do przewożenia większych ilości zaopatrzenia i personelu to kluczowy element.

 

Dodatkowym plusem tych maszyn jest ich zdolność do działania na nieutwardzonych pasach startowych. Znaczenie tej innowacji podkreślił sekretarz Sił Powietrznych, Frank Kendall, mówiąc o potencjale zmniejszenia zużycia paliwa i rozszerzenia globalnego zasięgu, co jest niezbędne w realizacji strategii bezpieczeństwa narodowego.

 

Patrząc w przyszłość, pierwszy prototyp tego nowoczesnego samolotu ma wystartować w 2027 roku. To przełomowa chwila w historii lotnictwa, która może nie tylko przedefiniować możliwości wojskowego transportu powietrznego, ale także wpłynąć na globalną dynamikę strategiczną.

 

Współpraca Sił Powietrznych USA z firmą JetZero z pewnością przyniesie fascynujące wyniki. Możemy być świadkami narodzin technologii, która zrewolucjonizuje nie tylko amerykańskie siły powietrzne, ale też globalne postrzeganie wojskowego lotnictwa.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika axell69

Siły USA czyli  siły stanów 

Siły USA czyli  siły stanów  zjebanej ameryki   , wia holywood ,   jak zaczeły tak skończą  

Admin !!  nie wiem na jakiego ch**ja produkujesz się  nadal  , twój pracodawca     szeklowy  pada na ryj    zgodnie z prawem Newtona  - im cięża  sprawa tym  mocniejszy Upadek -   Koniec   zjebanej ameryki- ucieczka  (ewakują   ambasadę  na Białorusi)  

nie da się  utrzymać  zjbanej narracji     skurwieli z Davos   -  ani innej   zakłamanej  - 

Tak ,i szkoda  nawet  , ale  mi nie szkoda     kłamców i piwców  kłamstw  ohydnych   , za mamonę   , za bandyckie   kłamstwa  i za  Inschtalatora    ....  prawie przebigły  adminie  

Oraz 

 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Skomentuj